Most popular

Co to jest olej z pestek winogron?

Co to jest olej z pestek winogron?

Olej z pestek winogron – wartość odżywcza. Olej z pestek winogron ma jasnożółtą barwę, jest przezroczysty, nie zawiera osadów. Ma bardzo łagodny smak, jest praktycznie bezsmakowy i bezzapachowy. Kaloryczność oleju z pestek winogron jest bardzo podobna do innych olejów roślinnych – 100 g dostarcza 880 kcal.

Ile kwasów tłuszczowych w oleju z pestek winogron?

Tłuszcze do smażenia powinny zawierać maksymalnie 15% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, a w oleju z pestek winogron jest ich blisko 70%. Teoretycznie można używać go na zimno jako dodatek do sałatek, jednak ze względu na niekorzystny dla zdrowia skład kwasów tłuszczowych olej z pestek winogron nie jest polecany do spożycia.

Czy olej z pestek winogron stosowany jest w kosmetologii?

Olej z pestek winogron używany jest często w kosmetologii. Świetnie nadaje się do nawilżania skóry, pomaga zmniejszyć zmarszczki i pozbyć się wyprysków, a w postaci maski poprawia kondycję przesuszonych i łamliwych włosów.

Co to jest olej z pestek winogron ecospa?

Olej z pestek winogron nierafinowany zimnotłoczony Olej z pestek winogron ECOSPA to olej 100% czysty, naturalny, nierafinowany i wytwarzany metodą tłoczenia na zimno nasion Vitis vinifera. Jest to olej o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega – 6 (linolowy kwas tłuszczowy ok. 71%).